Bu haber kez okundu.

E-Ticaretin Gelişimi ve Danışmanların Çalışma Şekilleri
Son on yıl içerisinde İletişimin uygulanabilir doğasında hızlı gelişmeler meydana gelmiştir. Özellikle internet teknolojisinin bir medya aracı haline dönüşmesi ve kitle iletişiminde önemli bir yer elde etmesi iletişim alanındaki hızlı gelişmelerin iletişim biliminde farklılaşmasına neden olmuştur. Bir diğer taraftan da yeni uygulama ve tekniklerin ortaya çıkması İlk başlarda eleştirilen olmasına rağmen kullanım alanlarındaki artış nedeniyle bu eleştirilerin artık meselenin özünde değil uygulamaların şeklinde kaldığını da gözlemlenmektedir.

Yeni iletişim çağının başlaması iletişimin sadece yönteminin değişmesi ile kalmamış özünde de değişikliği neden olmuştur. Yeni iletişim teknolojileri arasında bulunan sosyal medyada iletişimin sağlanması canlı video tekniği ile de oldukça kolaylaşmıştır. Hızla dünya çapında yayılan bu gelişmeler dünyanın bir “Evrensel Köy” anlayışıyla tanımlanmasına neden olmuştur. Bu gelişmeler aynı zamanda ticaretin de seyrinin değişmesine neden olmuştur. Birçok kişi için ortaya çıkan farklı yönelimler ve arık internet üzerinden de alışverişinde kolaylıkla yapılır bir hal alması birçok büyük firmayı e-ticaret platformuna yönlendirmiştir.Bu anlamda daha başarılı işler ortaya koymak isteyen firmalar e-ticaret danışmanı ile çalışarak işlerin daha planlı ve stratejik olarak ilerlemesine imkân sağlamaktadır. Bu aynı zamanda firmaların sürdürülebilir rekabet sağlamasında da önem taşımaktadır. Her açıdan bakıldığında firmaların bu tarz atılımları gelecekleri için yaptıkları akıllıca yatırımlar arasında da bulunmaktadır. İnternet üzerinden ticarette bulunmak aynı zamanda birçok kolaylığı da beraberinde getirmektedir bu anlamda firmalar için önem taşıyan noktaların birçoğunun maliyeti de daha düşük rakamlarla ifade edilmektedir.

Sosyal medya araçları üzerinden reklam yapmak firmaların aynı anda daha fazla kişiye ulaşmalarını sağlarken bu geleneksel medya üzerinden yapılan reklam maliyetleri ile kıyaslandığı zaman oldukça düşük rakamlarla da ifade edilmektedir. Son yıllarda sosyal medyanın yaygın olarak kullanılması işletmelerinde müşteri gruplarına ulaşması için kolaylıklar sağlamaktadır. Pazarlama amaçlarına ulaşmak için Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarını kullanmalarını gerekli kılan yeni çıkan bu nedenle firmalar açısından aynı zamanda oldukça kolay bir pazarlama yönetimini de ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada e-ticaret danışmanlarının da önemi ortaya çıkmaktadır.

Aslında e-ticaret tek bir başlıkla tanımlanamayacak kadar geniş bir kavram olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bazı kaynaklarda her türlü malın ve servisin bilişim teknolojisi, elektronik iletiler kanalı aracılığıyla satılması ya da satın alınması olarak tanımlamaktadır. Başka bir tanımlamada ise e-ticaret için internet üzerinden yapılan pazarlama tanımlaması yapılmaktadır. Gelişen internet teknolojisi ile pazarlama kavramlarının ve kanallarının değişim göstermesi genel olarak e-ticaret kavramının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu anlamda genellikle ticaret maliyetlerini düşürmek ve modern pazarlama tekniklerini kullanmak isteyen firmalar bu kanallar üzerinden ticari faaliyetlerini gerçekleştirmek isterler. Piyasada rekabetin oldukça yoğun bir şekilde yaşanması beraberinde birçok farklı noktayı firmalar açısından daha önemli bir hale getirmiştir. Rekabet avantajının sürdürülebilir olması açısından da gerekli olan firmaların güncel uygulamaları takip ederek çağın gerisinde kalmaması gerekliliğidir.

Eticaret danışmanı bu noktada firmalar açısından büyük önem taşımakta ve internet üzerinden yapılacak her türlü ticari işlemler için firmalara yardımcı olmaktadır. Bu anlamda geleceği açısından daha kalıcı adımlar atmak isteyen birçok kurum bu konuda destek almakta ve açıklarını daha kolay kapatırken rakiplerine nazaran bir adım öne çıkmaktadır. Bu anlamda internet üzerinden yapılan pazarlama faaliyetlerinin bir nebze geleneksel pazarlama yöntemlerine kıyasla maliyetsiz ama riskli olmasının da karşısında daha sağlam durabilmektedir. Firmaların internet üzerinden aynı anda daha fazla kişiye ulaşma imkanı sağlaması aslına bakılırsa klasik yöntemlerle sağlanabilecek potansiyelin oldukça üstündedir.

İnternet kullanımın yaygınlaşması bunun ötesinde sosyal medya kullanımı ile mevcut tüketici potansiyelinin göz önüne çıkması her koşulda firmaların internet üzerinden daha fazla müşteri potansiyeli yaratmasına da imkan sağlamaktadır. Bu anlamda eticaret danışmanı olarak firmalara hizmet verenler oldukça farklı görevleri de bir arada sunmaktadır. Müşteri ilişkileri, pazarlama ve bunun gibi ticaret konusunda akıllara gelebilecek birçok nokta eticaret danışmanı görev alanına girmektedir. Bu faaliyetlerin daha deneyimli ve teknolojiyi yakından takip eden kişiler tarafından yapılması her anlamda firmaların daha büyük kazanımlar elde etmesini sağlamaktadır. Bu kadar geniş kapsamlı bir konu ile ilgili profesyonel destek alan firmalar her açıdan bir adım öne çıkmaktadır.
 
 
 
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
implant dis fiyatlari1xbet inceleme