Bu haber kez okundu.

Tarıma Dayalı Olan Yatırım Projelerinde Zaman Uzatıldı

Tarıma dayalı  olarak gerçekleştirilen yatırım projelerinin bitirilme tarihi 1 Aralık 2017 tarihinden 31 Ağustos 2018 tarihine kadar uzatıldı.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı  yatırım projelerinin tamamlanma tarihi 1 Aralık 2017'den 31 Ağustos 2018'e  uzatıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Kırsal Kalkınma Destekleri  Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik  Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak 21 Ekim 2016'dan geçerli  olmak üzere yürürlüğe girdi.

"Kapasite artırımı veya teknoloji yenilenmesine yönelik yatırım"  tanımına inşaat giderini kapsayan yatırımların da dahil edildiği düzenlemeyle  yatırım projelerinin tamamlanma tarihi 1 Aralık 2017'den 31 Ağustos 2018'e  uzatıldı.

Kırsal ekonomik altyapı yatırımlarından çiftlik faaliyetlerinin  geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri konusunda yapılan başvurularda mevcut  kümeslerin Biyogüvenlik Kanunu hükümleri ile birlikte Veteriner Hizmetleri, Bitki  Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu hükümlerine göre zorunlu olan biyogüvenlik tedbirleri  hibe kapsamında değerlendirilecek.

Kapasite artırımı veya teknoloji yenilemeye yönelik yatırımlarda ise  inşaat gideri hibeye esas proje tutarının yüzde 20’sinden fazla olamayacak. Ancak  biyogüvenlik tedbirlerine yönelik projelerde hibeye esas proje tutarında yüzde 20  inşaat gideri şartı aranmayacak. Başvuru dosyasının elektronik ağ üzerinden  girişi, tebliğin yayımı tarihinden itibaren 45 gün yerine 70 gün içerisinde  yapılabilecek.

Önceki düzenlemede kendilerine yapılan bildirimi takip eden 20 gün  içinde il müdürlükleri ile hibe sözleşmesi imzalamayan başvuru sahiplerinin proje  başvuruları ve bunlara ilişkin değerlendirme sonuçları iptal edilirken,  değişiklikle söz konusu süre 45 güne uzatıldı. Yenilenebilir enerji üretimi  konusunda yapılan başvurular için bu süre 90 gün olarak düzenlendi.


 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
implant dis fiyatlari1xbet inceleme