Bu haber kez okundu.

“OKUL- SANAYİ İŞBİRLİĞİ/İSTANBUL MODELİ”NE İLK DESTEK VEREN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ PAGDER’DEN 600 BİN TL DEĞERİNDE BAĞIŞ!
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Protokol İmza ve Bağış Töreni”nde konuşma yapan Türkiye plastik sektörünün etkin temsilcisi PAGDER’in Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, “Türkiye plastik sektörünün küresel rekabet ortamında rekabet gücünün devamlılığı ve artırılması ancak ileri teknoloji kullanımıyla, inovatif ürünlerle, verimlilikle; verimlilik de eğitime öncelik vermekle mümkün. Sektörümüzde nitelikli, donanımlı iş gücüne ve kapsamlı mesleki eğitimlere büyük ihtiyaç var. Ama bu donanımı sağlayacak olan ileri teknoloji taşıyan plastik işleme makinelerinin, ekipmanların olduğu plastik teknolojisi atölyeleri ne yazık ki çok az; çok eski makinelerle, ekipmanlarla da bu verimliliği sağlamak, sanayi 4.0 devriminin konuşulduğu bu dönemi öğrencilerimizin bu eski makinelerle gördükleri eğitimle yakalaması mümkün değil. Bir araya gelerek bu sorunu çözmek için attığımız bu adım çok önemli, sektörümüzle gurur duyuyorum. PAGDER olarak bu proje gibi plastik teknolojileri atölyelerinin alt yapısını geliştirerek nitelikli birer eleman olarak yetişen gençlerimizin sektörde kolayca iş bulmalarına katkı sağlayacak her çalışmanın destekçisiyiz” dedi.

Plastik sektörü dahil Türkiye’de birçok sektörün önemli sorunlarından biri olan nitelikli iş gücü ihtiyacına çözüm olarak geliştirilen ve pilot bölge olarak İstanbul’da başlanan “Okul-Sanayi İşbirliği/İstanbul Modeli” projesine sivil toplum örgütü olarak ilk desteği vererek protokolü imzalayan ve İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün ekipman ve altyapı eksikliklerini gideren Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER); plastik sektörüne nitelikli iş gücü kazandırılmasına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

Daha önce 30 Mart 2016 tarihinde, İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Okul – Sanayi İşbirliği/İstanbul Modeli” kapsamında protokol imzalayarak İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Plastik Teknolojisi Bölümü’nün alt yapısını güçlendiren PAGDER, 11 Ekim 2016 günü imzaladığı protokol kapsamında aynı okula 600 bin TL değerinde plastik işleme makineleri ve ekipmanları bağışı ile ikinci katkısını sağladı.

Mesleki Eğitim Kurumları’nda sanayi işbirliklerinin sağlanarak yeni bir mesleki ve teknik eğitim modeli oluşturulmasının hedeflendiği ve İstanbul ile başlanarak 81 ilde yaygınlaştırılması planlanan projenin en büyük ve ilk sivil toplum örgütü destekçisi olan PAGDER’in yaptığı dev bağışın açıklandığı tören, İstanbul-Bayrampaşa’da bulunan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da desteklediği Plastik İşleme Makine ve Ekipman Bağış Töreni’ne; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcisi İsrafil Yıldız, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Serkan Gür, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Mutlu Güler ve İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri; ayrıca İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyeleri Nahit Kemalbay, Nurhan Kaya ve Meclis Üyesi Ömer Karadeniz, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz ile Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür ile Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra projeye önemli bağışlarıyla destek veren firmaların üst düzey yetkilileri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Sanayi 4.0 devriminin içinde yer almak için eğitime öncelik verilmeli!
Törende konuşma yapan PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, Türkiye plastik sektörünün küresel rekabet ortamında rekabet gücünün devamlılığı ve artırılması ancak ileri teknoloji kullanımıyla, inovatif ürünlerle, verimlilikle mümkün olduğunu bu verimliliği sağlamanın ilk yolunun da eğitime öncelik vermekle mümkün olabileceğini söyledi. Projeye destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini sunan Reha Gür, konuşmasında şunları kaydetti:

“Plastik sektöründe nitelikli, donanımlı elemanlara ve kapsamlı mesleki eğitimlere büyük ihtiyaç var. Ama bu donanımı sağlayacak olan ileri teknoloji taşıyan plastik işleme makinelerinin, ekipmanların olduğu plastik teknoloji atölyeleri ne yazık ki çok az; çok eski makinelerle, ekipmanlarla da bu verimliliği sağlamak, sanayi 4.0 devriminin konuşulduğu bu dönemi öğrencilerimizin bu eski makinelerle gördükleri eğitimle yakalaması mümkün değil. Bir araya gelerek bu sorunu çözmek için attığımız bu adım çok önemli, sektörümüzle gurur duyuyorum. PAGDER olarak bu proje gibi plastik teknolojileri atölyelerinin alt yapısını geliştirerek gençlerimizi nitelikli birer eleman olarak sektörümüze kazandırmak için her desteği sağlayacağız.”

Törene katılan diğer konuşmacılardan önemli mesajlar!
Bayrampaşa İlçesi Kaymakamı Osman Aslan Canbaba yaptığı konuşmada sanayi-eğitim işbirliğinin güzel bir örneği olan bu projeye katılan, destek veren herkesi kutladığını söyleyerek “Bir ülkenin gelişmesinin olmazsa olmazı böyle projelerdir, sayılarının artması gerekiyor. Bu proje hem gençlerimize istihdam kazandıracak hem de sanayimiz nitelikli elemanlara kavuşacak. Mesleki eğitim ülkemizde ne yazık ki yeterli seviyede değil, eğitim programları revize edilmeli. Sanayi hızla gelişiyor. Dolayısıyla sadece okul eğitiminde değil sanayide ömür boyu öğrenimi, eğitimi birleştirmeliyiz” dedi.

Törende konuşan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Mutlu Güler, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve Plastik Sanayicileri Derneği’ne (PAGDER) destek veren tüm firmalara, kuruluşlara teşekkürlerini sunarak “Yaklaşık 5 bin öğrenci ile 7 ayrı alanda eğitim veriyoruz. Okul-Sanayi işbirliği/İstanbul Modeli projesi kapsamında okulumuza verilen bu destek öğrencilerimizin eğitimi açısından büyük önem taşıyor.” dedi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür de, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, mesleki eğitimin önemine dikkat çektiği konuşmasında hükümetin de tematik okullara destek verdiklerini, programlarına bu okulların desteklenmesinin yer aldığı bilgisini paylaştı.Türkiye geneline bu projeyi yaydıklarını vurgulayan Gür, PAGDER öncülüğünde hayata geçen projeye önemli katkılarda bulunan tüm plastik sektörü mensuplarına teşekkürlerini sundu.
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz de yaptığı konuşmada böylesine anlamlı bir projede bir araya gelmekten gurur duyduğunu, plastik ihracatının da içinde bulunduğu bir birlik olarak Ar-Ge’ye, Ür-Ge’ye önem veren bir anlayışta olduklarını aktardı. Türkiye’nin 2023 hedefi olan 500 milyar dolarlık ihracat hedefinde, kimya sektörünün 50 milyar dolar ihracat hedefi bulunduğunu söyleyen Akyüz, “Bu büyük hedeflere ulaşmak için iyi teşkilatlanmış, vizyonu olan, yeterli mesleki donanıma sahip gençlere ihtiyaç var. Bu proje bu hedef için güzel bir başlangıç. Başta PAGDER olmak üzere tüm destek verenleri kutluyorum, teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda söz alan İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Dalgakıran da projeye destek veren ilk sivil toplum örgütü olan ve projede öncülüğü üstlenen PAGDER’e ve tüm destekçilere teşekkür ederek, bu proje ile gençleri okul sonrası iş dünyasına hazırlayacak önemli bir çalışma olduğunu, sektörde nitelikli insanlara ihtiyaç bulunduğunu söyledi. Dalgakıran, gençlere seslenerek, “Ülkemizde çalışkan, yaptığı işi en iyi şekilde yapmaya çalışan insanlara ihtiyaç var. Her zaman araştırın, bilgi sahibi olun, sorgulayın, size verilenin ötesine gitmeniz lazım. Sadece siz öğrenciler değil, biz sanayiciler de her zaman böyle olmalıyız. İstanbul Sanayi Odası olarak biz her zaman gençlerimizi yarına doğru bir şekilde hazırlayan projelere destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Bölümü’nün plastik işleme makinesi, ekipman ve alt yapı eksikliklerinin giderilmesine katkıda bulunan firmalar:
Der-San Makine, Güven-El Plastik, Hürmak Makine, Koçak Speedol Madeni Yağları, Kurultay Makine, Medel Elektronik, Nural Pano, Nüve Plastik, Ser Rezistans, Star Kromaj, Şenmak Makina, Tisan Mühendislik Plastikleri, Tsp Makine.
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
implant dis fiyatlari1xbet inceleme