Bu haber kez okundu.

PROGRAMCI OLMADAN YAZILIM GELİŞTİRME ARACI

Programcı olmadan bir şeyleri başarmak, program yapmak isteyenler için sektöre yön veren yazılım firmalarından codex in hazırladığı makale.
Yazılım Geliştirerek İş Yükünü Azaltmak
İşletmelerin öz bünyelerinde özel yazılım geliştirme arzuları vardır. Zorunlu insan kaynağına ulaşamamak, kaynak bedelinin yüksekliği, yazılım geliştirme prosedürlerini randımanlı idare edememek gibi sebeplerle şirketler özel yazılımlara ihtiyaç duyarlar. İşletmenin yazılım şirketlerinin ürettiği hazır çözüm yollarını kullanması hâlinde, hazır yazılımların evrelerine tam uymaması sebebiyle, analiz/geliştirme müddetleri arzu edilenden fazla maliyetlerle nihayetlenmektedir. İleri yazılım teknik bilgilerini kullanmak, uzun ilerletme müddetleri ve yüksek bedellere sebep olmaktadır.
Uzman Yazılım Hizmetleri
Yazılım ihtiyacı olan müesseseler, umumiyetle hesap tablosu aygıtları ile işlerini görmek durumundadır. Bu olanak ile büyük datalarla çalışırken performans sorunları çekmekte, data kayıpları ve bozulmalarına rastlamakta, bilişim sorunlarını çözmek için çabalamaktadırlar. Ayrıca güvenlik sorunları da olmakta, nihâyetinde iş, içinden çıkılmaz duruma geldiğinde uzman yazılım çözümlerine müracaata mecbur kalmaktadırlar. Yazılım firmaları da müşterilerinin talep ettiklerini daha süratli ve daha uygun maliyetlerle karşılamayı arzu etmektedirler. Lakin erişilen sürat müşterileri tam da tatmin etmemektedir. Kendi alanıyla alakalı bilgisi olan müşteriler, sahip oldukları ihtiyaçlarını yazılımcı bakış açısıyla ifade edememektedirler. Bu müşteriler, doğru ve vaktinde yazılım hizmetini alamamaktadırlar. 
GENEU İle Gelen Kolaylık
GENEU ile son kullanıcı kolay ve hızlı bir şekilde kendi ihtiyaçlarını, kendi içinde yazılıma dönüştürerek, sonradan da ilaveleri ve anlık değişikliklerini gerçekleştirebilecektir. Hal böyle olunca da ortamdaki bilgi aktarımından kaynaklanan kayıplar, yazılıma çevrilmedeki ağırlık ve noksanlık veya hatalı anlamadan kaynaklanan problemler elimine edilmiş olacaktır.  Şirketler zaruretleri doğrultusunda, irili ufaklı tüm yazılımlarını direk ve hızlı bir şekilde oluşturarak meselelerini çözebileceklerdir. GENEU ile geliştirilen sürdürülme çabaları ve yazılımın bakımı da şirketlerin kendisi tarafından edinileceği için bürokrasi ve iş takibi zayiatları en aza inecek, uygulama ve verimlilik başarısı fazlalaşacak, katlanılan maliyetler büyük bir ölçüde düşecektir.
Yazılımlar Firmanın Yapısına Göre Yaratılır
Yazılımlar, işletmenin kendi alan bilgisi ile olanakları ve kültürü gibi alışkanlıkları doğrultusunda geliştirilir. Bütün mobil yazılım ve genel yazılımlarda ekseriyetle şikâyet edilen çok fazla fayda sağlamayan, lakin ağırlık olarak görülen şirketin kendisi için yüksek fonksiyon ve bilgi şişkinliği olmaz. Yalnızca zaruret duyulan, hakiki manada çalıştırılan bağıntılar yazılımın içinde barındırılır. Bundan dolayı da anlaşılması ve işletme insanlarınca yaygınlaştırılması gerekmektedir.
 
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.