Bu haber kez okundu.

EĞİTİM-İŞ’TE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YARIŞI…

Demir’in Yönetim Kurulu’nda alınan bazı kararlara uymadığı gerekçesiyle bazı MYK üyelerinin sürece tepki gösterdiği iddialar arasında.
Uzunca bir süredir devam eden tartışmalar nedeniyle Eğitim-İş, tarihinde ilk kez olağanüstü genel kurula gidiyor. Normal koşullarda genel kurul 1 yıl sonra yapılacaktı. Pazar günü yapılacak olan Olağanüstü Genel kurulda 3 liste yarışacak.
Bunlar; “Hepimizin Sendikası Grubu”, Veli Demir Muhaliflerinden ve muhaliflerin destekledikleri kişilerden oluşan“11 Haziran Grubu” ve Veli Demir’in desteklediği “Yol Arkadaşları Grubu.”
“GÜÇLÜ, ETKİLİ VE YETKİLİ EĞİTİM-İŞ İÇİN…” yola çıkan HEPİMİZİN SENDİKASI gurubu adına Prof. Dr. Ömer Lütfü Değirmenci aşağıdaki açıklamayı yaptı:
Eğitim-iş’in bir yönetim krizi yaşadığını, olağanüstü genel kurulun Eğitim-iş’in normalleşme sürecinin başlangıcı olmasını temenni ettiklerini, olağan seçimlere bir yıl kalmasına rağmen yönetim kurulunun kendi içinde ayrıştığını  ve çatıştığını ve olağanüstü genel kurul kararı almak durumunda kaldığını belirten Değirmenci:
“Daha öncesinde iki kez olağanüstü toplanan başkanlar kurulunda da MYK içerisinde yaşanan sorunlara çözüm bulunamadığını, daha doğrusu orada önerilen alternatif çözüm önerilerinin MYK içerisinde karşılık bulmadığını akabinde olağanüstü genel kurul için imza toplandığını biliyoruz. Nihayetinde bütün bu gelişmeleri değerlendiren MYK, imzalara gerek kalmaksızın ve ittifak ile olağanüstü genel kurul kararı aldı.
Değerli arkadaşlar, bildiğiniz gibi Hepimizin Sendikası olarak geçmiş her dönemde yaşanan sorunlarda sağduyulu tutumumuz ile sorunların çözümünde önemli görevler yaptık. Söylemlerimiz ile ve yerellerdeki sendikal çalışmalarımızla önemli hizmetlerde bulunduk. Bu nedenledir ki, son olağan genel kurulda her türlü karşı söylem, itibarsızlaştırma çabalarına rağmen delegelerimizin önemli oranda teveccühünü gördük.
Sendika içi söylem ve tartışma zeminini yaygın olarak içerisinde bulunduğu siyasal düzlemden kurtarmak ve olması gereken yere yani sendikal düzleme yükseltmek zorundayız. Üzülerek belirtmek isteriz ki, özellikle yöneticilerimizin de yanlış tutum ve davranışları nedeniyle sendikamız adeta bir fikir kulübü ya da bir siyasi parti havasına girmiştir. Hâlbuki emek örgütü olan sendikalar bulundukları yer itibariyle daha üst bir düzeyde ve diğerlerine göre uzmanlık isteyen bir konumdadırlar.
Mevcut konumlanmanın doğal bir uzantısı olarak sendika içerisinde tartışma kültürü yok denecek düzeye inmiş ve herkesin aynı siyasal düşünceye sahip olması gerekirmiş gibi bir algı ortaya çıkmıştır. Bu durum sendikamızın olaylara yaklaşımında da kendisini bariz bir şekilde hissettirmekte ve daha etkili olmamızın önünde engel teşkil etmektedir.” dedi.
Yola çıkarken her türlü ayrımcılıktan uzak kalacaklarını, tek kriterlerinin sendika tüzüğü olduğunu, orada açıklanan amaç ve ilkelere bağlı olan her üyenin, farklı değerleri olsa da, kendileri için çok kıymetli olduğunu söyleyen Değirmenci
“Kimsenin dini, mezhebi, etnik kökeni ya da siyasal partisi bizi zerrece ilgilendirmemektedir. Biz hepsine sendikamızın değerli bir üyesi gözü ile baktık, bakmaya devam edeceğiz.
Çok değerli arkadaşlarım Hepimizin Sendikası olarak, sendikamızı olağanüstü süreçten kurtararak normalleşmesini sağlamak üzere ortak akıl doğrultusunda bir geçiş yönetimi oluşturma gayretlerimiz maalesef karşılıksız kalmıştır. Ne yazık ki, dar, kadrocu anlayış terk edilememiş ve olağanüstü seçimlere de gruplar olarak gidilmesi tercih edilmiştir.
Öncelikle adaylıklarını açıklayan gruplara başarılar diliyoruz. Temennimiz sendikamızın yaşadığı bu olumsuzluklardan bir an önce kurtulması ve üyelerimizin de beklentisi doğrultusunda çok daha etkili, kurumsallaşmış bir sendika olmasıdır.
Değerli arkadaşlarım, olağanüstü kongrede aday olacağımızı burada huzurunuzda sendikamız kamuoyu ile paylaşmaktan büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Gururluyuz çünkü bizi destekleyen, teşvik eden ve bu göreve layık gören büyük bir çoğunluk var, onurluyuz çünkü AKP’nin 14 yılı bulan gerici politikaları, Cumhuriyetimizin ve Atatürk İlkelerinin yok edilmeye çalışıldığı bir ortamda Eğitim-İş’in sade bir üyesi olmak dahi büyük bir onur meselesidir. Böyle bir sendikada yöneticiliğe aday olmak, bu yönde teşvik edilmek onurumuzu daha da arttırıyor.
Değerli arkadaşlar bizim en büyük vaadimiz sendikamızı içerisine düştüğü ayrımcı, kavgacı, uzlaşmadan uzak görüntüsünden kurtararak normalleştirmektir. Bunun basit bir iş olmadığını elbette biliyoruz. Yine de samimiyetle ve gayretle atacağımız adımlarımızla bunu başaracağız.” dedi
Sosyal medya aracılığı ile delegelere on maddelik bir program sunduklarını belirten Değirmenci basın mensuplarına aşağıdaki aday listesini dağıttı.
HEPİMİZİN SENDİKASI: “GÜÇLÜ, ETKİLİ ve YETKİLİ EĞİTİM-İŞ İÇİN…”
Hepimizin sendikası grubunun yönetim kurulu adayları: Prof. Dr. Ömer Lütfü Değirmenci, Ayla Uğur, Muradiye Bal, Erkan Aksoy, Hızır İnan, Sedat Tuygun ve Selçuk Uyar.
Denetleme Kurulu adayları: Uygar Mahir Kolatan, Abbas Turan, Nuh Mehmet Topkaroğlu.
Disiplin Kurulu adayları: Cengiz Oktay, Sabri Kasapoğlu, Ebru Türünç
 

 
Diğer aday listeleri de aşağıdaki kişilerden oluşmaktadır.
11 HAZİRAN GRUBU: “MÜCADELECİ SENDİKA, MÜCADELECİ YÖNETİM”
Grubun yönetim kurulu adayları: Sibel Kocaman, Şaban Özdemir, Rüstem Kara, Maksut Balmuk, Levent Çakan, Mustafa Ay ve Nazım Kırcı.
Denetleme Kurulu adayları: Emin Erkan Şenol, Jülide Akköprü, Rüstem Gündüz.
Disiplin Kurulu adayları: Deniz Ergün, Ayşe Demirel, Serdar Lek.
 
YOL ARKADAŞLARI: “EL ELE, OMUZ OMUZA, BİRLİKTE VE GÜÇLÜ BİR YÖNETİM”
Grubun Yönetim kurulu adayları; İsa Kayadan, Ahmet Güngör, Şükrü Balun, Ebru Sungar, Mehmet Balık, Ahmet Kürtül, Orhan Yıldırım.
Denetleme Kurulu adayları: İbrahim Daş, Durmuş Akyüz, İbrahim Bozdağ. 
Disiplin Kurulu adayları ise; Mustafa Aksu, Yusuf Karaca, Özgür Aras
.
 
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
implant dis fiyatlari1xbet inceleme