Bu haber kez okundu.

FETÖ Gelecek Vadeden Öğrenciler İçin Kod Ad Veriyormuş

FETÖ'nün mülki idare ve de yargı sınavları ile  birlikte askeri okullara ve polis akademisine girecek öğrenciler için ''kod ad'' verilmekte olduğu, öğrencilerin kalmakta oldukları yerlerde birbirlerini görmemelerine özen gösterilmekte olduğu da belirlendi.

 Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar  Soruşturma Bürosunun FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Savcı  Ömer Yurdusev tarafından "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından tutuklu 4  asker hakkında hazırlanan 41 sayfalık iddianame, Antalya 2. Ağır Ceza  Mahkemesince kabul edildi. İddianamede,  tutuklu asker Ferhat Konuş hakkında, "silahlı terör  örgütüne üye olma, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlarından  ağırlaştırılmış müebbet hapis, Nihat Karcı, Murat Akyol ve Mustafa Avcı hakkında  da "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis  cezasının verilmesi talep edildi.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in örgüt üyelerine verdiği talimatlarda,  adliye, mülkiye veya başka hayati bir alanlarda bulunmalarının basite alınmaması  gerektiğini ve gelecekteki çalışmalarda örgüt üyelerinin o ünitelerdeki  garantisi, varlıklarının teminatı olduğunu söylediği vurgulanan iddianamede,  FETÖ/PDY hakkında yürütülen soruşturmalarda elde edilen bilgiler doğrultusunda,  örgütün evlerine giden öğrencilerin her birine "kod isim" verildiği ve  birbirlerini görmemesine özen gösterildiği kaydedildi. Örgütün eğitim alanlarında, dershaneler, evler ve öğrenci yurtlarına  giden çocukların gruplar halinde çalıştırıldığı kaydedilen iddianamede, şu  ifadelere yer verildi:

 "Eve gelen farklı gruptaki öğrencilerin birbirlerini görmemesine özen  gösterilmekte. Örgütün önemli bir ayağını toplumun çeşitli kesimlerinden  özellikle de kırsal bölgelerden şehirlere gelen fakir aile çocukları  oluşturmaktadır. Örgütün okul ve dershanelere yönelmesinin temel amacı örgüte  öncülük edebilecek ve zamanla kadrolarında yer alabilecek zeki kişileri  yetiştirmektir. Örgütle teması sağlanan öğrenciler, ağabeylerin veya ablaların  sorumlu oldukları evlere dağıtılmaktadır. Öğrenciler belirli bir okula  yerleştirilmek isteniyorsa, sınavlara birkaç ay kala gruplar halinde farklı  yurtlara çıkarılmaktadır. Bu gruplar daha sonra daha küçük gruplara  ayrılmaktadır. Her öğrenciye kod adı verilmektedir. Mülki idare, emniyet, TSK ve  yargı gibi stratejik kurumlar için hazırlanacak öğrenciler, daha özel şartlarda  seçilip, özel şartlarda hazırlanmaktadır. Bunlara hücre tipi yapılanma modeli  uygulanmakta, askeri okullara, Polis Akademisi ve polis kolejine sokulacak  öğrenciler, kesinlikle kendi dershanelerine gerçek isimleri ile kayıt  edilmemektedir. Bu öğrencilere sınav soruları önceden verilerek ezberletilmekte  ve bu husus örgüt jargonunda 'Fetih okutmak' olarak adlandırılmaktadır. "

İngiltere'den Almanya'ya Avustralya'dan Amerika'ya kadar her yerde  kariyer yapan üyelerin olduğu belirtilen iddianamede, bu üyelerin Türkiye'ye  döndükleri zaman da burada el üstünde tutulacağı ve üniversitelerde hoca  durumunda olacakları aktarıldı.

SIKIYÖNETİM LİSTELERİ  

Terör örgütünce başlatılan darbe girişiminin bastırılmasının ardından  bu kapsamda başlatılan operasyonlarda, TSK'nın komuta kademesinde yuvalanmış  birçok FETÖ/PDY terör örgütü mensubunun yakalandığı anlatılan iddianamede, TSK  içindeki örgüt üyelerinin, 15 Temmuz 2016 günü saat 21.30'da "Karar  sorumlularının belirlenmesi", "Hazırlık İkazı ve Birlik intikali", "Katılışlar"  konulu mesaj formu ve saat 22.15'de "Sıkıyönetim Direktifi" konulu mesaj formu ve  eklerinin örgüt üyelerine gönderildiğinin tespit edildiği vurgulandı. İddianamede, 16 Haziran 2016 tarihli ve saat 00:30'da Bursa İl  Jandarma Komutanlığı görevlilerince tanzim edilen tutanakta, Bursa'da yakalanan  İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yurdakul Akkuş'un, kendisini "Sıkı  Yönetim Komutanı" olarak ilan ettiği ve devamında sevk ve idareyi almak istediği  kaydedildi.

"Sıkıyönetim Bölge Komutanları, İl Sıkı Yönetim Komutanları' başlıklı  84 kişinin rütbesi, adı, soyadı ve sicili ile sözde atandığı yer bilgilerini  içeren listenin bulunduğu vurgulanan iddianamede, albay ve general rütbesindeki  subaylara ait isim listesinde, "Sıkıyönetim Mahkemesi Görevlendirme Listesi"  başlıklı toplam 413 kişinin adı, soyadı, mevcut görev yeri ve sözde atandığı yer  bilgilerini içeren askeri hakimlerin isim listesinin, "Atama Listesi-Diğer  Atamalar" başlıklı 450 kişinin rütbesi, adı, soyadı, sicili, görev ve sözde  atandığı yer bilgilerini içeren eden albay ve general rütbesindeki şahıslara ait  isim listesi bulunduğu belirtildi.

 Ülke genelinde meydana gelen ani gelişmeler kapsamında, karargahların  eksiksiz güvenliğini sağlamak ve işlerliğini devam ettirmek maksadıyla genel  karargah sorumlularının belirlendiği kaydedilen iddianamede, şu bilgilere yer  verildi:    "Karargah Sorumlusu Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Tuğgeneral Mehmet  Partigöç, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı Tuğgeneral Erhan Caha, Deniz  Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı Tuğamiral İrfan Arabacı, Hava Kuvvetleri  Komutanlığı Karargahı Hava İstikam Kurmay Albay İlhan Karasu,  Jandarma Genel  Komutanlığı Karargahı Tuğ General FARUK BAL, Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargahı  Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargahı Yarbay Mustafa Şaban Gümüşiğne, bu görevlere  atadıkları sözde komutanlara 'kendilerine tevdi edilen görevleri yerine getirmek  maksadıyla her türlü tedbiri almaya ve mevcut atamalara bağlı kalmaksızın ihtiyaç  duydukları görevlendirmeleri yapmaya yetkilendirildikleri' yani darbeyi  gerçekleştirip yönetimi ele almak için cebir ve şiddet de dahil olmak üzere her  türlü yetkiye sahip oldukları, karşı gelenleri öldürme yetkisi de dahil tüm  yetkilerin kendilerine tanındığının bildirildiği anlaşılmış, tespit edilmiştir."

İddianamede, "Sıkıyönetim Bölge Komutanları-İl Sıkıyönetim  Komutanları" başlıklı listenin 9. sırasında Metin Karagöz isimli şüphelinin ismi  Antalya Sözde Sıkıyönetim Komutanı olarak belirlendiği, "Atama Listesi-Diğer  Atamalar" başlıklı listenin 204. sırasında Metin Karagöz isimli şüphelinin  Antalya 3. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Vekaleten, 141. sırasında yer alan  Tuğgeneral Mustafa Kaya'nın Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığı emrine, 410.  sırasında Ahmet Yurdagül'ün Tunceli Jandarma Bölge Komutanı olarak sözde atandığı  şeklinde isimlerinin geçtiği aktarıldı.

KAMU BANKALARI YAĞMALANACAKMIŞ

Devlet ekonomisinin kendi denetimlerine alınması, yeri geldiğinde  bankalardaki paraların yağma edilmesi için ekonomi bakanlığı, Merkez Bankası,  Halkbank, Vakıfbank'a sözde genel müdür, başkan atamaları yapacakları kaydedilen  iddianamede, "Müteakiben ele geçirdikleri bankacılık sistemi üzerinden Merkez  Bankasını, Halkbank'ı ve Vakıfbank'ı yağmalayacakları, yandaşlarına peşkeş  çekecekleri, vatandaşın iletişimini usulsüz olarak denetim altına alacakları,  dinleyecekleri sonucuna ulaşılmıştır." ifadelerine yer verildi.

  KIŞLANIN ÖNÜNE GETİRİLEN ARAÇLARIN ÇEKİLMESİ 

 İddianamede, ayrıca üsteğmen Ferhat Konuş'un  İl Jandarma Komutanlığı  2 Nolu Nizamiye önüne Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla, iş makineleriyle  kapatan halk ve Antalya Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile araçların çekilmesi  konusunda tartışmaya girdiği de kaydedilerek, şu ifadeler yer aldı:"Sonuç itibarıyla tanzim edilen tutanaktan şüpheli Ferhat Konuş'un TSK  içerisine gizliliği esas alarak takiyye yoluyla yerleşen FETÖ/PDY terör örgüt  mensuplarınca gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Antalya İl Jandarma  Komutanlığında nöbetçi amir olduğu, kendilerini sözde Yurtta Sulh Konseyi olarak  adlandıran FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarından gelen yasa dışı emri titizlikle  uyguladığı, istirahatli olması gereken erbaş/erleri silahlandırarak hazır kıta  beklettiği, darbeci askerlerin kışla dışına çıkmasına izin vermemek için nizamiye  önünü halkla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesinden temin ettikleri  araçlar/iş makineleri ile kapatan emniyet personeli ve halkla tartıştığı,  nizamiye girişini açtırmak istediği, eğer başarılı olmuş olsaydı silahlandırdığı  askerlerle birlikte Antalya'da darbe girişimi yapacağı sonucuna ulaşılmıştır."

  İddianamede, şüpheli Ferhat Konuş'un silahlı FETÖ/PDY terör örgütü  üyesi olduğu, Antalya'da yönetime el konulması için elinden geleni yaptığı, ancak  İl Jandarma Komutanlığındaki duyarlı komutanlar sayesinde ve Jandarma Kışlasının  önünü araçlarla/iş makineleriyle halkın kapatması nedeniyle bu amacına  ulaşamadığı kaydedildi.

 
Anahtar Kelimeler:
FetööğrenciKod Adı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
implant dis fiyatlari1xbet inceleme