Bu haber kez okundu.

İELEV’den başarılı öğrencilere burs imkanı
Herkes çocuğunun daha iyi bir geleceğe sahip olması için nitelikli ve iyi bir eğitim almasını istiyor. Ancak böyle bir eğitimin ciddi bir de maliyeti var. Araştıran, sorgulayan, birden fazla yabancı dil konuşabilen, teknolojiyi etkin kullanabilen, sporu ve sanatı hayatın vazgeçilmezlerinden sayan öğrenciler yetiştirme hedefiyle yola çıkan İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV), işte tam da bu nedenle Başarı ve “Hak Ediyorum” Bursları olmak üzere öğrencileri iki farklı başlık altında burs imkanı sunuyor.

İELEV Başarı Bursları’nın TEOG yerleştirme puanına göre toplamda 30 öğrenciye verilmesi planlanıyor. Bu çerçevede en az 490 puan alan 6 öğrenci İELEV Özel Lisesi’nde yüzde 100 burslu eğitim görebilecek. İELEV, ayrıca 24 öğrenciye de yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 olmak üzere farklı oranlarda burs verecek.

İELEV, Başarı Bursları’na hak kazanamayan ama İELEV Özel Lisesi’nde burslu okumayı hak ettiğini düşünen öğrenciler için özel bir imkan sunuyor. Öğrenciler neden “İELEV Hak Ediyorum Bursu”nu almaları gerektiğini anlatan, müzik, spor, sanat alanlarındaki başarılarından ya da projelerinden veya sivil toplum kuruluşlarıyla yaptıkları çalışmalardan bahsettikleri bir sayfalık bir kompozisyonla başvurabiliyor. Sonuçları merkezi bir burs komitesi tarafından belirlenecek “Hak Ediyorum Bursu” İELEV burs yönetmeliğinde belirtilen şartları yerine getiren öğrenciler için mezuniyete kadar devam edecek. “Hak Ediyorum Bursu” çerçevesinde ikişer öğrenciye yüzde 75, yüzde 50 ve yüzde 25 burs imkanı tanınacak. Birden fazla bursa hak kazanan öğrencilere kazanmış olduğu en yüksek kategorideki burs verilecek.

Burslara ilişkin konuşan İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut, şunları söylüyor: “Özel okullar genellikle girişten başarı bursu vermez, toplam yüzde 3 Milli Eğitim Bursu sağlarlar. Oysa İELEV olarak biz 6 kişiye yüzde 100, 6 kişiye yüzde 75, 6 kişiye 50, 12 kişiye de yüzde 25 burs sağlıyoruz. Bunların yanı sıra Hak Ediyorum Bursu’ndan da 6 kişi olmak üzere toplam 36 öğrenciye burslu okuma imkanı sunuyor yani öğrencilerin yarısına burs veriyoruz. Ayrıca İELEV’den gelenlere verdiğimiz burslar da bunun dışında kalıyor. Bu bir özel okul için çok sıra dışı bir hareket. Çünkü biz ticari bir kurum değil, vakıfız. Bilinçli, 21. yy yetkinliklerine sahip, sınav kaygısıyla ezilmemiş öğrenci yetiştiriyor, başarılı öğrencilerin okulumuza gelmesini istiyoruz. Bu nedenle burslar vasıtasıyla İELEV Özel Lisesi’ni maddi yönden ulaşılabilir kılmaya çalışıyoruz.”

İELEV ve Eğitim Kurumları Hakkında:
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı, İstanbul Erkek Lisesi’nde okumuş, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış ve Sarı Siyahlı camiaya toplumsal veya sportif alanlarda katkıda bulunmuş kişiler tarafından 20 Aralık 1982’de kurulmuş olan, ülkemize eğitim alanında katkı sağlamayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İELEV, eğitim anlayışının ve vizyonunun kökleri 1884 kuruluşlu İstanbul Erkek Lisesi’ne dayanan değerleri ışığında sürekli gelişimi ilke edinir. İELEV Eğitim Kurumları öğrenci, öğretmen ve çalışanları için Sarı Siyahlı olmayı hissetmek, kuruma yürekten bağlılık, yardımlaşma ve dayanışma bilincini de beraberinde getirir.

İELEV, temsil ettiği değerleri ve çok kültürlülüğe dayalı vizyonunu yeni kuşaklara taşımak, ülkemiz çocuklarının ve gençlerinin hiçbir ayırım yapmaksızın vakfın olanaklarından yararlandırılmalarına kalıcı bir katkıda bulunmak üzere özel eğitim sektöründe var olma kararıyla çalışmalarını sürdürür.

İELEV Eğitim Kurumları’nda eğitimde başarı geleneğini sürdürmenin yanı sıra vefa, dayanışma anlayışı gelişmiş, adalet kavramını benimsemiş, mücadele ruhuna sahip, sorumluluk bilinci yüksek, cesur ve çalışkan, özgür ve analitik düşünürken ekip çalışmasına inanan, insana ve çevreye saygılı, evrensel değerlere sahip, demokratik ve laik dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek vazgeçilmez hedeflerdir.

Bu kültür ve değerleri yeni nesillere taşıyabilmek adına, 1996 yılında İELEV Özel İlköğretim Okulu, 2005’te İELEV Özel Anaokulu ve 2006’da ise Acıbadem İlköğretim Okulu eğitim camiasına kazandırılmıştır. Acıbadem İlköğretim Okulu, 2009-2010 ders yılında Nişantepe’deki yeni yerleşkesine geçmiş ve İstanbul Erkek Lisesi’nin kuruluşunun 125. yılı onuruna okulun adı “125. Yıl İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.

2014-2015 eğitim-öğretim yılında açılan İELEV Özel Lisesi’nde GIB (Gemischtsprachiges International Baccalaureate) Diploma Programı uygulanmaktadır. İELEV Özel Lisesi, Almanca, İngilizce ve Türkçe eğitim vermektedir.
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
implant dis fiyatlari1xbet inceleme