Bu haber kez okundu.

İsviçre yapımı etiketi taşıyan ilk lüks akıllı saat
Yeni saatin tanıtımı amacıyla İsviçre ve Kaliforniya’da iki etkinlik düzenlendi.

İsviçre yapımı
TAG Heuer tarafından İsviçre’de tasarlandı, geliştirildi ve montajı gerçekleştirildi.

Gerçek modüler tasarımlı bir saat
Akıllı kol saati alanında yepyeni ve orijinal bir kavramla tasarlandı:
Akıllı modüler saatin yapısı 3 ibreli veya Chronograph Tourbillon COSC sertifikalı Haute Horlogerie mekanik modülle yer değiştirilebilme özelliğini taşıyor. Bu özellik sayesinde kullanılan malzeme, renk ve kombinasyon açısından çok geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor: modüler tasarım kavramı ayrıca gösterge uçları, kayış ve toka için de geçerli. TAG Heuer’in yeni tasarım modeli tamamen sizin keyfinize göre ve size özel tasarlanabilen lüks bir saat olma özelliğine sahip.

Estetik tasarım ve cesur güzellik bir arada
Yeni model Intel mühendisleriyle işbirliği içerisinde tasarlanarak geliştirilen gerçek bir lüks İsviçre saati: 50 metre su basıncına dayanıklı, GPS özelliğini taşıyor, ödemeler için NFC (Yakın Alan İletişimi) sensörü bulunuyor, yüksek çözünürlüklü müthiş bir AMOLED ekrana sahip ve sınırsız kombinasyonla kullanılabilecek değiştirilebilir TAG Heuer kadran seçeneklerini sunuyor. Google Android Wear 2.0 platformu ve yeni TAG Heuer Companion uygulaması yazılım deneyimini geliştirerek en çok değer verdiğiniz insanlar ve bilgilerle iletişim halinde olmanızı sağlıyor. Bu saatin zanaatkârları tasarımdan öndün vermediler. Titanyum, seramik, kırmızı altın gibi sadece yüksek kaliteli malzemeler kullanılırken ayrıntılara titizlikle dikkat edildi.

Şimdi Görün, Hemen Alın: Avangart dağıtıma hazır, bugünden itibaren satışta
TAG Heuer “Şimdi Görün, hemen satın alın” hızlı moda konseptinin uygulandığı ilk saatiyle avangart lüks saat üreticiliği alanında lider olarak ilerliyor.
Bugün itibarıyla yeni model saatler TAG Heuer mağazalarında, seçkin mağazalarda veya markamızın internet satış mağazasında satışa sunuluyor.

14 Mart 2017 – Brunnen (İsviçre) & San Francisco (Kaliforniya, ABD) – Bugün lüks İsviçreli saat üreticisi TAG Heuer akıllı saatlerinin ikinci nesil ürünlerini ortakları Intel ve Google ile birlikte İsviçre ve Kaliforniya’da gerçekleştirilen etkinliklerle birbirini tamamlayan açıklamalarla tanıttı:
İsviçre’deki basın konferansı TAG Heuer CEO ve LVMH Grup Saat Bölümü Başkanı Jean-Claude Biver öncülüğünde Intel Yeni Teknoloji Grubu Genel Müdürü ve Şirket Kıdemli Başkan Yardımcısı Josh Walden ve Google Android Mühendisliği Başkan Yardımcısı David Singleton ile birlikte İsviçre’nin kalbinde yer alan çok sembolik bir yer olan Rütli’de gerçekleştirildi.
San Francisco’daki basın konferansı ise bu etkinlikten birkaç saat önce St Francis Yat Kulübü’nde Intel CEO Brian Krzanich, TAG Heuer Genel Müdürü Guy Semon ve TAG Heuer Akıllı Ürünler & Teknoloji Bölümü Başkan Yardımcısı Tom Foldesi tarafından düzenlendi.

TAG Heuer CEO ve LVMH Grup Saat Bölümü Başkanı Jean-Claude Biver şöyle dedi: "İlk TAG Heuer Connected saatin büyük başarısının ardından, bugün Connected Modular 45 modelimizi sunmaktan dolayı çok gurur duyuyorum. Bu İsviçre yapımı saat yarının lükse ait kodlarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu saat geleceğe bağlanmanızı sağlamakla kalmıyor, basit ve modüler tasarımı sayesinde sonsuzluğa bağlanmaya olanak sunuyor. Yenilikçi, benzersiz ve kendine özgü bu saat Silikon Vadisi’ndeki mevcut en son teknolojilerin en önde gelen temsilcisi ve aynı zamanda da İsviçre yapımı etiketiyle hakiki bir İsviçre saati olma özelliğini taşıyor. Yeni modelimiz lüks akıllı saatler ve bu derece yüksek teknolojiler alanındaki lider konumumuzun vücut bulmuş halidir.

Intel Yeni Teknoloji Grubu Genel Müdürü ve Şirket Kıdemli Başkan Yardımcısı Josh Walden da “Bir sonraki akıllı ve internete bağlı çalışan cihazların tasarımını sektörün simgesi olan ortaklarla birlikte gerçekleştirmek Intel için temel stratejilerden biridir” dedi. “TAG Heuer ile kurduğumuz güçlü işbirliği çalışmalarımızı sürdürdüğümüz için çok sevinçliyiz. Yenilikçi tasarımı ve teknolojisiyle TAG Heuer Connected Modular 45 lüks akıllı saat tanımını değiştiriyor.”

Google Android Mühendisliği Başkan Yardımcısı David Singleton “TAG Heuer Connected saatlerinin ilk nesil ürünleri geleneksel saat üreticiliği ile en yeni teknolojiler bir araya geldiğinde ortaya çıkan olasılıkların sınırını zorlamıştır” dedi. “TAG Heuer’in zanaatkârlıktaki ustalığını ve Android Wear platformuyla birlikte yarattığı yenilikçiliği sergileyen yeni ve güçlü bir akıllı saat yaratmak için TAG Heuer ile yeniden birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyduk."

Saatin lansmanı için sembolik bir mekan olarak İsviçre’nin kalbinde yer alan, Rütli manzaralı Brünnen kentini neden seçtiniz?
Almanca dilinde Rütli "küçük çayır" anlamına gelmektedir. Burası İsviçre’nin kuruluş efsanesinde yer alır ve milli anıt sayılmaktadır. 1291 yılında ilk kantonların temsilcileri Luzern Gölü’nün hemen yukarısında, bu çayırda, girdikleri ittifakı tasdik etmek için Rütli yeminini etmişlerdi. Geçen zaman içinde Rütli çayırı “milli bir anıta” dönüşmüştür. Her yıl 1 Ağustos’ta burada İsviçre resmi milli tatil kutlamaktadır. Jean-Claude Biver Silikon Vadisi’ndeki ortakları ile dünya basınını burada bir araya getirerek gerçek İsviçre değerlerine derinden bağlılığımızı vurgulamak istemiştir.

TAG Heuer Connected Modular 45 saatinin özünde yatan esas nitelikler nelerdir?
TAG Heuer Connected Modular 45 tam anlamıyla İsviçre saat üreticiliği geleneğiyle tasarlanarak üretilmiştir. Lüks bir İsviçre saati olan bu model İsviçre’nin sahip olduğu 150 yılı aşkın İsviçre uzmanlığından, maharetinden ve İsviçre saat üreticiliğinin beşiği (ve bir UNESCO Dünya Mirası alanı) olan La Chaux-de-Fonds’daki saat üreticisi TAG Heuer markasının yarattığı mirastan faydalanmaktadır. 150 yılı aşkın bir süredir TAG Heuer burada aralarında İsviçre saat üreticiliği sanayisinin ürettiği en dakik kronograf mekanizmalı bazı saatlerin de bulunduğu zarif sportif saatler icat ederek üretmektedir.

Saat markalarının en iyisi: İsviçre yapımı
Markamızın ünlü kronograf hareket mekanizmalı saatleri gibi Connected Modular 45 de tıpkı tüm İsviçre Yapımı kalitesinde üretilen lüks ürünlere olduğu gibi aynı ruhla ve aynı yüksek standartlarla İsviçre’deki La Chaux-de-Fonds’da TAG Heuer fabrikasında tasarlandı, geliştirildi ve montajı gerçekleştirildi. Aynı teknikler uygulandı, aynı titiz rötuşlarla tasarlandı, en ince ayrıntılara bile aynı şekilde ihtimamla yaklaşıldı, aynı yüksek standartlara ulaşıldı. İsviçre’nin bu dakik ve hassaslık abidesi, saat üreticiliğinin bu uzmanlık örneği İsviçre kalitesinin en yüksek standartlarının garantisi olan “İsviçre yapımı” etiketini bileğinin gücüyle hak etti.

Modüler tasarımın orijinal hali: sadece bir lüks ve avangart saat üreticisi bunu sunabilirdi.
Her şeyin ötesinde bu yeni akıllı saat Carrera Modeli olarak üretildi. Avangart tanımının, İmalat Sanatı ve erişilebilir lüks kavramının mükemmel temsilcisi olan ünlü TAG Heuer koleksiyonundaki yerini alan bu modelin çapı zarif bir şekilde 45 mm olacak şekilde tasarlandı. TAG Heuer Connected Modular modeli öncelikli olarak saatin gösterge uçları, kayışı, tokası ve özellikle de kasası yani merkezi modülü değiştirebilir unsurlara sahip olacak şekilde ve özgün saat modelimizdeki gibi tasarlandı.

Perdahlı parlak veya cilalanmış grade 5 titanyumdan yapılan veya 18K 5N kırmızı altın kaplı modellerin yanı sıra siyah seramik kaplı, elmaslı veya elmassız olmak üzere satışa sunulan mevcut 56 farklı versiyon arasından (mağazalarda 11 standart modelden oluşan bir seçki ve isteğe bağlı 45 farklı model sistematik olarak satışa sunulmuştur) seçilen saat modelinin tüm dış aksamı isteğe göre istendiğinde değiştirilebiliyor.

İsteğe göre seçim yapabilme fırastı malzeme ve renk açısından pek çok farklı kombinasyona olanak tanımakta. Sadece kayış için mevcut seçenekler açısından kauçuk, doğal deri veya antrasit gri deri, titanyum ve seramikten imal olmak üzere 18’den fazla seçenek bulunuyor.
Hayran olmaya hazırlanın... Saat üreticiliğinde dünyada bir ilk! Akıllı modüler mekanizmalı saatinizi tamamlamak için 3 ibreli 5 kalibre gibi bir İsviçre yapımı mekanik saat mekanizması ya da dünyanın en prestijli Grande Complication saati ve kronometresi, yani saat zanaatkarlığının nihai ifadesi olan tourbillon mekanizmasını satın alabilirsiniz. Ama alacağınız herhangi bir tourbillon mekanizma olmayacak. Kendi ürettiğimiz titanyum ve karbon kasalı kronograf mekanizması Tourbillon Heuer 02-T COSC sertifikasına sahip. Bugün TAG Heuer bu seviyede üretim gerçekleştirmeyi başaran dünyadaki tek üretici konumunda.

Böylece saatinizin kalbi olan modülü kolaylıkla değiştirebilecek, akıllı saatinizi mekanik bir saat dönüştürebileceksiniz. İsterseniz akıllı saatinize geri dönebilecek, duruma ve keyfinize göre değişim yapabileceksiniz. Sonuç olarak bu saat hakiki ve eşiz bir saat mekanizmasının tüm zarafetine, tüm gerçek özelliklerine ve bileğinizdeki muhteşem bir İsviçre saatinin ulaşması gereken seviyeye tamamen sahip.

Akıllı ve güzel
TAG Heuer Connected Modular 45 modeli Intel ile gerçekleştirdiğimiz ortak mühendislik çalışması sayesinde hayatınızı basitleştiriyor. İnanılmaz derecede pratik olan ve saat içinde hazır bulunan GPS seyahatlerinizi ve spordaki performansınızı telefonunuza ihtiyaç duymadan takip edebilmenize olanak tanıyor: size gerekli olan tüm bilgiler artık bileğinizdeki bu saatte mevcut.

Tüm bu teknolojiler saatinizdeki 50 metre su basıncına kadar su geçirmezlik özelliği sayesinde sizinle beraber su altına da inebiliyor. Artık yüzebilir, koşabilir, kayak yapabilir, keşfe çıkabilir ve hayatınızın tadını istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Saatiniz NFC çipi ile temassız ödeme yapabilmenizi ve Android tabanlı PayTM uygulamasıyla uygun satış noktalarında saatinizi kullanarak ödeme yapmanızı mümkün kılıyor ve size zaman kazandırarak artık günlük yaşamınızı da kolaylaştırıyor.

Son olarak saat ekranında kullanılan OLED teknolojisiyle inanılmaz çözünürlük ve muhteşem renklere kavuşacak, oldukla gelişkin saat kadranlarında bulunan yüksek kontrast ile hayranlık verici efekt özellikleri sayesinde gözlerinize inanamayacaksınız!

TAG Heuer’in meşhur kodlarına sahip dijital saat kadranları zengin seçeneklere sahip
Modülerlik kavramı saatin yazılımına da yansıyor ve kadran da değiştirilebiliyor. Markamız tamamı TAG Heuer’in kimliğine sahip olan 30 farklı saat kadranı geliştirdi ve bu kadranların ünlü panda kadranı gibi bazıları tarihi parçalardan esinlenerek markanın büyük mirasını vurgulamış oldu.
Beyaz, siyah, açık gri, antrasit grisi, çikolata kahverengisi, lacivert veya altın renklerinde, güneş ışığında parlayan, iskelet kadranlı, 3 ibreli, GMT sistemli, 1,2 veya 3 sayaçlı kronograf mekanizmalı, ayrıca tarih ve gün takvimli penceresi bulunan bu kadranlar parmağınızın bir hareketiyle kolaylıkla değiştirilebiliyorlar.

Kendi kadranınızı kendiniz yaratın... Tıpkı bir saat zanaatkarı gibi
TAG Heuer Studio kadran yapılandırıcısı ayrıca müşterilerimize tıpkı bir saat zanaatkârı gibi kendi kadranlarını yaratma şansı sunuyor. Göz açıp kapayıncaya kadar çabuk bir sürede tüm işlevleriyle birlikte kendi standart kadranınızı seçebilir, renkleri değiştirip istediğinizi tercih edebilir, ibreler ve belirteçlerdeki metal görünüşü değiştirebilir, SuperLuminova™ seçeneklerini belirleyebilir ve son rötuşlar için vernikli uçları seçebilirsiniz!
TAG Heuer Studio sayesinde saatinizi giydiğiniz takım elbisenize uyacak şekilde ayarlayabilir, koşu giysileriniz hatta mayonuza uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. Eğer ekran duvar kağıdı olarak çektiğiniz fotoğraflardan birini, sevdiklerinize ait bir fotoğrafı, güzelim bir günbatımı veya sevdiğiniz bir anının görüntüsünü kullanmak isterseniz yaratıcılığınızı serbest bırakabilirsiniz. Zira artık her şey mümkün.

Etkileşimli sayaçlardan istediğinizi seçin
Etkileşimli sayaçlar sayesinde müşterilerimiz kadranda en sevdikleri uygulamalardan üç tanesini görüntüleyebilecekler: attığınız adımların sayısını görebilecek, yaktığınız kalorileri izleyebilecek, döviz kurunu takip edebilecek, bir sonraki toplantıya kadar olan boş zamanınızı ekran görebileceksiniz. Bunlar ilgi alanlarınıza göre yapabileceğiniz seçenekler arasından sadece bazıları. İhtiyacınız olan her şey artık parmak uçlarınızda hazır.

Yeni TAG Heuer Connected uygulaması Android platformunda hazır, iOS desteği de yakında geliyor
Yeni Companion uygulaması yeni saatinizi kullanmaya başlayabilmeniz için yardım etmek üzere tasarlandı ve yaşayacağınız tüm deneyimi güzel ve kolay hale getirecek. Bu saat modellerindeki mevcut tüm seçeneklerden faydalanmak için Android kullanıcıları yeni TAG Heuer Connected uygulamasını indirerek çeşitli mevcut kadranları inceleyebilir ve TAG Heuer Studio uygulamasından daha geniş bir ekranda faydalanabilirler. Ayrıca bu uygulamayı kullanarak saat ekranınızda kendi fotoğraflarınızdan herhangi birini seçerek görüntüleyebilirsiniz.

Pek yakında
TAG Heuer pek yakında tüm dünyada yepyeni zaman yönetim deneyimini kullanıcılara sunacak: bu saatler modüler mekanizmaya sahip olmanın yanı sıra benzersiz saat görüntü ekranı ve Companion uygulaması sayesinde günlük planlarınızı anlayarak size toplantılarınız, yapmanız gereken işler, seyahatleriniz ve çok daha fazlası hakkında bilmeniz gereken her şeyi gösterebilecek. Artık sadece saat 18.00’de çiçekçiye uğramayı hatırlatmakla kalmayan bu yeni deneyim sizin programınıza adapte olarak eğer programın gerisinde kaldıysanız sizi hatırlatmalarda bulunacak ve planladığınız saatten 15 dakika sonrasında bile sizi uyarabilecek. TAG Heuer Connected Modular 45 modern yaşam tarzını yansıtan bir deneyim yaşayabilmeniz için zamanı yeniden tanımlıyor. Akıllı saatinizle hayata bağlanın ve zamanın sizin için ne anlama geldiğini yansıtan bir deneyim yaşayın.

Sonuç olarak…
TAG Heuer internete bağlanabilirlik ile akıllı teknolojiyi İsviçreli saat üreticilerinin uzmanlığıyla bir araya getiren lüks bir saat yaratabilmek için Intel ve Google ile birlikte yakın bir şekilde çalışmalar yürüttü. Gücünü Intel® Atom™ işlemcisi Z34XX serisinden alan bu saat modelinin işletim sistemi ise Android WearTM 2.0. Tıpkı modern bir GT arabada olduğu gibi güç ve teknoloji bu saatte buluşuyor.

TAG Heuer saatin üstün performansı ve Bluetooth, Wi-Fi, GPS ve NFC’nin yanı sıra çok çeşitli bağlantı seçeneklerinin ardındaki akıllı teknolojinin tasarlanabilmesi için Intel ile işbirliği gerçekleştirerek kullanıcılara Android Wear işletim sisteminin sunduğu geniş bir yelpazeye yayılan işlevlerden faydalanma fırsatı sunuyor. Saate kullanılan ana kart İsviçre’de üretildi. Son montaj ile test süreci ise TAG Heuer’in La Chaux-de-Fonds’daki kendi atölyesinde gerçekleştirildi.

4G bellek kapasitesi ve en son nesil lityum bataryasıyla tek şarjla tüm gün kullanılabilen TAG Heuer Connected kullanıcısının Google Assistant aracılığıyla iletişim kurmasına olanak tanıyan küçük bir su geçirmez mikrofona sahip bulunuyor. Ayrıca safir kristal dokunmatik ekranı saat üç konumundaki kurma koluyla kullanılabilmekte.

Peki telefon kapalıysa? Sorun yok: saat yine de çalışmaya devam eder, ekran göstergeleri çalışır ve Wi-Fi bağlantınız varken bilgi alışverişinde bulunmayı sürdürerek Cloud ile iletişim halinde kalır. Doğal olarak saate yüklediğiniz uygulamalar (müzik, zamanlayıcı, alarm, adımsayar vs.) bağlantı olmadığında bile aktif olarak çalışmaya devam eder.

En son çıkan Android Wear 2.0 güncellemesi sayesinde iPhone kullanıcıları artık doğrudan saate yüklenebilen mevcut uygulamalar aracılığıyla neredeyse sonsuz sayıdaki platformlardan ve gelişmiş ekosistemden faydalanabiliyorlar.

Android 4.3+ veya iOS 9+ işletim sistemine sahip herhangi bir cep telefonuyla kolaylıkla senkronize edilebilen bu saat kablosuz temaslı bir şarj aletiyle yeniden şarj edilmekte. Saati sadece şarj cihazının üzerine yerleştirerek şarj etmek mümkün.

Garanti ve fiyatlar
Akıllı ve mekanik modüler tasarımlı saatler iki yıl garantilidir. Bu tür ürünlerde sunulan garanti süresinden daha uzun süreli bu garanti lüks İsviçreli saat üreticisi TAG Heuer tarafından üretilen tüm saatlerdeki yüksek garanti standartlarında sunulmaktadır. Tüm aksesuarlar (kayış, toka, ibreler, şarj cihazı) bir yıllık garanti kapsamındadır.

TAG Heuer Connected Modular 45 satış fiyatı 1,850 CHF, 1650 USD (KDV hariç), 1600 Euro, 1400 GBP, 13,100 HKD, 175,000 JPY (KDV hariç), 2300 AUD, 7350 MYR, 2400 SGD’den başlamaktadır.

İçerisinde akıllı bir saat (grade 5 titanyumdan, titanyum ibreli ve kahverengi doğal deriden kayışlı) ile prestij sahibi COSC sertifikalı kronograf mekanizması Heuer-02T tourbillon mekanik modülü ve ayrıca ek bir siyah kauçuk kayışın bulunduğu Deluxe kutu setinin toplam fiyatı ise 19,700 CHF/16,650 Euro/17,000 USD (KDV hariç) olarak belirlendi.

Deluxe kutu setinde üç çekmeceli muhteşem bir sunum kutusu, saat ayağı olarak kullanmak üzere masaüstü standı ve şarj cihazı bulunmakta.

TAG Heuer Hakkında
İsviçreli saat markası TAG Heuer 1860 yılından beri İsviçreli saat üreticiliğinin avangart temsilcisi olmuştur. TAG Heuer o günden bugüne dek sınırları daha öteye taşımak için gayret etmekte, alışılagelene karşı koymayı sevenlere yeni zaman ölçerler icat etmektedir. TAG Heuer teknik alanda sahip olduğu bu uzmanlığı çok erken bir dönemde aşırı hassaslık ve doğruluğu elde ederken özellikle de sıra dışı kronometreleri yaratırken kazanmıştır.

TAG Heuer CEO ve LVMH Grup Saat Bölümü Başkanı Jean-Claude Biver liderliğinde aralarında akıllı saatin de bulunduğu yeni modeller yepyeni bir dinamizmi sergilemekte: piyasadaki mevcut ve gelecekteki taleplerle yarışabilecek daha hızlı teslim süresi ve geliştirme süreçleriyle çalışılıyor ve tamamen dönüştürülmüş bir ortam sunuluyor. TAG Heuer halen Sanat, Yaşam Tarzı, Spor ve Miras olmak üzere dört farklı dünyaya hitap edebilen tek saat markası olmak özelliğini sürdürüyor. Futboldaki ortaklıklarımız İngiltere Premier Ligi, Alman Bundesliga, ABD’deki Major Ligi, Çin Futbol Ligi, Japon Premier Ligi, Avustralyalı Erkek Futbol Milli Takımı ve Asya Kupası ile olmak üzere sürüyor… Motosiklet yarışlarında Formula 1 Red Bull Yarış takımı, Monaco Grand Prix, FIA Formula E Şampiyonası, Indianapolis’teki Indy 500 ve aralarında Pikes Peak ve Carrera Panamerican’nın da bulunduğu efsanevi yarışlarla ortaklıklarımız devam ediyor... Bisiklet alanındaki ortaklarımız ise profesyonel BMC Yarış takımı, Kaliforniya, Dubai ve Abu Dabi Bisiklet Turu ile Giro d’Italia’yı da kapsıyor... Sörf alanında ise Dünya Profesyoneller Sörf Ligi ve Big Wave Sörf Turu ortaklarımız arasında… ve marka elçilerimiz arasında yaşayan futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, modayı belirleyen medyanın odağı Cara Delevingne ve Bella Hadid, elektronik müziğin ikon isimleri David Guetta ve Martin Garrix, Amerikalı yıldız oyun kurucu Tom Brady, Avustralyalı aktör Chris Hemsworth yer almakta… Hepsi de markamızın temel değerlerini bizimle paylaşıyor: takım çalışması, hırs ve mücadele tutkusu gibi değerler TAG Heuer markasını da saat üretim endüstrisinin sahip olduğu geleneklerin ötesine geçmek için esin kaynağı niteliğinde. Sloganımız #DontCrackUnderPressure (Baskı Altında Pes Etme) ise salt bir tasdikten öte anlam taşır: bahsedilen bir ruh halidir. 
Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
implant dis fiyatlari1xbet inceleme